Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Miranda Mu Ms. Miranda Mu
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач

FGI SCIENCE AND TECHNOLOGY CO., LTD

Сите
  • Сите
  • Title
Сите
  • Сите
  • Title
  • Топла производи

За нас

FGI-Tech, диверзифициран електричен снабдувач и производител на електрична енергија, обезбедува AC моторни производи од светска класа - погони со среден напон и AC инвертер за експлозија, напредни системи за дистрибуција на електрична енергија и решенија за квалитет на електрична енергија. FGI-Tech е посветена на иновацијата на енергетската технологија за да даде широк придонес кон светот во областа на автоматската индустрија и енергетската моќ “. Средните напонски фреквентни погони на FGI-Tech, имаат единствена технологија која им овозможува на FGI-Tech да понуди едноставно, флексибилно и сигурно решение за погон. Засновајќи се на долгогодишно искуство, FGI-Tech покажа способност како иноватор со имагинативен пристап кон дизајнирање и развој на електроенергетски системи со високи перформанси, овозможувајќи поголема достапност, ефикасност и сигурност. BPJV серија на FGI-Tech е експлозија на експлозија и интрински безбеден AC инвертер како еден од високо-технолошките производи кои комбинираат технологија за регулирање на брзината на дигитална фреквенција и поврзана технологија за ладење. Широко се користи во рудникот за јаглен со јаглен прашина, гас и други опасни околини со експлозиви, со влечење на брзината со кој се регулира работата на моторот за да се постигне мек старт и мек стоп, регулирање на брзината на брзината и други функции кога моторот е преоптоварен. Дистрибутивните трансформатори на FGI-Tech се произведуваат со употреба на материјали со највисок квалитет, користејќи најсовремени и најсигурни производни практики. Овие трансформатори се користат за внатрешни или надворешни апликации и можат да бидат обезбедени со менувачи на исклучување и оптоварување на допир. Производите за квалитетна моќност на FGI-Tech се состојат од генератори на статички вари (СТАТКОМ). SVG е најдобро решение во полето за контрола на реактивната моќност во моментов и има неспоредливи предности. Тоа ја прави енергијата поефикасна со непрекината корекција на факторот на енергија. Широко се користи во примената на обновливите извори на енергија, електричните системи за заварување, машините за индустриско производство и така натаму. На FGI-Tech веруваме во градење на силни односи, помагање на нашите клиенти преку целосен животен век на производот, од селекција и дизајн на електричен систем, па сè до пуштање во помош и по услуга и поддршка по продажбата. FGI-Tech поддржува електрична инфраструктура со докажани технологии за да се обезбеди дека енергијата може да се снабдува на стабилен, сигурен и оптимален начин. Со стандардни контроли, критични делови, спакувани склопови и електрични / електронски компоненти се складираат и се подготвени за испорака од FGI-Tech. FGI-Tech има за цел да ги извршува иновациите во енергетската технологија и технологијата на животната средина и да продолжи со создавање на производи и системи со висока додадена вредност, еколошки и системи кои овозможуваат енергијата да се користи стабилно и со максимална ефикасност. Се надеваме дека секогаш држите FGI-Tech на високи стандарди.

  • Нови Продукти
Испрати Испраќам барање сега